School Routes » WUHSD

WUHSD

Pioneer High School
 
 A.M.
 
Bus 115
Workman Mill Rd @ Pellissier Pl NE  6:09a
 (Public Storage Building)               
Workman Mill Rd @ Whittier Woods Cir  6:10
Workman Mill Rd @ Coleford  Av    6:11
Workman Mill Rd @ Fontenoy Av  SE   6:12
Workman Mill Rd @ Oakman Dr  SE        6:13
Lomitas Av. @ Pamela Kay Ln.  SW        6:14
Third St. @ Don Julian Rd. SE   6:15
Workman Mill Rd @ Oakman Dr   NW   6:18
Workman Mill Rd @ Lacewood Av NE    6:20
Kella Av. @ Kathleen St.      SE 6:25
Pellissier Av. @ Mardel       SW   6:26
Springland Dr @ Abbeywood Ave  NE   6:30
Arrive Pioneer High School        6:45a
 
Bus 113
Reis St @ Painter Ave      SW 6:15a
Inez Ave. @ Lakeland Rd  NW       6:20
Carmenita Rd. @ Florence Av.   NE      6:25
Carmenita Rd. @ Lanette Av.  NE        6:28
Carmenita Rd @ Walburg Ave   SE  6:30
Arrive Pioneer High School             6:40a
 
Bus 131
Workman Mill Rd @ Pellissier Pl NE    6:50a
(Public Storage Building)  
Workman Mill Rd @ Whittier Woods Cir 6:52
Workman Mill Rd @ Coleford  Ave   6:53
Workman Mill Rd @ Fontenoy Av  SE  6:54
Workman Mill Rd @ Oakman Dr  SE 6:55
Lomitas Av. @ Pamela Kay Ln.  SE        6:57
Third St. @ Don Julian Rd. SE    6:58
Workman Mill Rd @ Oakman Dr      NE 7:03
Workman Mill Rd @ Lacewood Ave  7:05
Kella Av. @ Kathleen St. SE             7:10
Pellissier Av. @ Mardel NW            7:12
Springland Ave @ Abbeywood Ave   7:22
Arrive Pioneer High School              7:30a
 
Bus 145
Carmenita Rd @ Telegraph Rd   SW 6:55a
Inez Ave @ Lakeland Rd.   NW 7:00
Carmenita Rd. @ Lanett Av.     SE 7:05
Arrive Pioneer High School 7:15a
 
Bus 117
Reis St @ Painter Ave      SW 7:00a
Carmenita Rd. @ Florence Av.     NE 7:08
Carmenita Rd @ Walburg Ave   SE  7:10
Arrive Pioneer  High School          Drop 7:20a
 
P.M.
 
Bus 131 
Leave Pioneer High School 3:15p
Springland Dr @ Abbeywood Ave  NE 3:30
Kella Av @ Kathleen St  SE             3:40
Pellissier Rd @ Mardel St  NW           3:48
Workman Mill Rd @ Pellissier Pl  SE     3:55
Workman Mill Rd @ Whittier Woods Cir SE 3:57
Workman Mill Rd @ Coleford Av  SE      4:00
Workman Mill Rd @ Fontenoy Av  SE       4:02
Workman Mill Rd @ Oakman Dr   NE        4:04
Lomitas Av @ Pamela Kay Ln  SE          4:08
Third St @ Don Julian Rd  SE            4:10p
 
Bus 145
Leave Pioneer High School 3:15p
Carmenita Rd @ Telegraph Rd  SW 3:30
Lakeland Rd. @ Carmenita      NE 3:35p
 
Bus 117
Leave Pioneer High School               3:15p
Reis St @ Painter Ave      SW 3:30
Carmenita Rd. @ Florence Av.     NE 3:35
Carmenita Rd @ Walburg Ave   SE  3:40p
 
La Serna High School